Зміст реферату "Тканини рослин"

Основна тканина – займає ділянку між іншими постійними тканинами, присутні у всіх вегетативних і генеративних органах.

Складається з живих паренхімних клітин, різних по формі: округлих, еліптичних, циліндричних і т.д. Паренхіма може займати великі частини в різних органах рослин, стінки – целюлозні . Клітини найчастіше тонкостінні, з простими порами, але інколи оболонки потовщуються.

В залежності від функції розрізняють такі основні тканини:

  • асиміляційну
  • запасну
  • водоносну
  • повітряну

По походженню основна частина – первинна і утворюється при диференціації клітин апікальних меристем.

Асиміляційна тканина – в цій тканині проходить фотосинтез. Вона складається з більш або менш тонкостінних живих паренхімних клітин, які вміщують хлоропласти. Асиміляційна тканина або хлоренхіма найчастіше залягає під прозорою епідермою. Основна маса хлоренхіми знаходиться в листках, менша частина – в зелених стеблах.

Запасна тканина – паренхімні живі клітини тонкостінні за будовою, інколи потовщуються. В них відкладається надлишок в даний момент продуктів метаболізму: білків, жирів, вуглеводів. В рослині знаходиться в самих різних органах. У багаторічних рослин знаходиться в коренях, клубних бульбах, серцевині стебла.

Водоносна тканина – її функція запасання води. Це крупноклітинна тонкостінна водоносна паренхіма. Знаходиться в стеблах і листках рослин – сукулентів (кактуси, алое, огави).

Крупні водоносні клітини зустрічаються в листках злаків.

У вакуолях клітин водоносні паренхіми є слизисті речовини, які утримують вологу.

1 2
(Сторінка 1 з 2)