Зміст реферату "Сон"
Сон – це періодично наступаючий фізіологічний стан у людини і тварин; характеризується майже повною відсутністю реакцій на зовнішні подразнення, зменшенням активності ряду фізіологічних процесів. Розрізняють нормальний (фізіологічний) сон і декілька видів патологічного сну (наркотичний, летаргічний та інші).
Сон, фізіологічний стан людини і тварин, що характеризується нерухомістю і майже повною відсутністю реакцій на зовнішні подразнення. Стан сну наступає періодично – відповідно до внутридобового біоритму активності-спокою.
Фундатором “науки про сон” була М. М. Манасеїна (1843-1903), учениця фізіолога І. Р. Тарханова, яка в 1870-ті рр. на цуценятах вивчала значення сну для організму. Аналізуючи свої результати, Манасеїна прийшла до висновку, що сон для організму важливіше їжі.
Сучасні уявлення про природу сну сформувалися у другій половині XX ст. після появи методів реєстрації біоелектричної активності головного мозку (електроенцефалографія, ЕЕГ), м'язів (електроміографія, ЕМГ) і очей (електроокулографія, ЕОГ). Найбільшим досягненням в цій області було відкриття в 1950 рр. Н. Клейтманом, У. Дементом (США) і М. Жуве (Франція) так званого парадоксального сну.
Структура нічного сну людини
Природний сон включає два стани (фази), так само відмінних один від одного, як і від пильнування, – повільний сон (повільноколивний, ортодоксальний, синхронізований, спокійний, теленцефаличний сон, сон без швидких рухів очей) і швидкий сон (парадоксальний, десинхронизований, активований, ромбенцефаличний, сон з швидкими рухами очей). При засинанні людина занурюється в повільний сон, послідовно проходячи 4 стадії: дрімоту