Зміст реферату "Площа Згоди в Парижі"

Площа Згоди (Place de la Concorde), безумовно, є однією з найкрасивіших площ у світі. Споруджувати її задумав Людовик XV, щоб не відстати від свого діда Людовика XIV. Проте часи вже були не ті. Над абсолютистським режимом насувалася глибока криза. Та й будувати такі ансамблі, як Версаль, королеві було вже не під силу. Проте життя конче потребувало упорядкування паризького центру.

У 1753 р. було оголошено конкурс на спорудження площі Людовика XV. Переможцем конкурсу вийшов видатний французький архітектор Анж Жак Ґабріель (1699-1782 рр.), один з основоположників класицизму XVIII ст. Площа Згоди (спочатку вона називалася площею Людовика XV) має форму прямокутника зі скошеними кутами, розміри якого 245*140 м. Спочатку площу оточували рови з балюстрадою, а в центрі стояв кінний монумент Людовика XV (робота скульптора Жирардона). Після французької буржуазної революції монумент знесли, рови засипали, а в центрі площі поставили великий обеліск, привезений за часів Наполеона І з Луксорського храму в Єгипті. Згодом було споруджено фонтани, а замість караулень, що стояли навколо площі, з'явилися скульптурні групи, які символізували міста й департаменти Франції.

Від площі Згоди на захід було прокладено нову магістраль – Єлисейські Поля, що стала головною вулицею Парижа. Єлисейські Поля та ще дві бокові магістралі трьома променями сходяться до центра площі. Особливістю площі Згоди є те, що вона відкрита з трьох боків: зі сходу до неї підходить Сад Тюїльрі, із заходу – паркова зона Єлисейських Полів, з півдня – набережна Сени. Перспективу магістралі завершує на протилежному березі дванадцятиколонний портик Бурбонського палацу. Північна сторона площі – це її парадний фасад. Тут Габріель спорудив два симетричні палаци (розпочато було будівництво в 1775 р.), де зараз містяться музей меблів та Військово-морське міністерство. Палаци видовженої форми, з двома різолітами, що прикрашені портиками з обох боків, аркадами на першому ярусі і

1 2
(Сторінка 1 з 2)