Зміст реферату "Капела Зигмунта на Вавелі у Кракові"

Архітектура епохи Відродження залишила блискучу спадщину в слов'янських країнах Європи – Югославії, Чехословаччині і Польщі. Перлиною польського ренесансу є невелика капела Зигмунта в кафедральному соборі в Кракові. Згодом вона стала зразком для подібних споруд у Польщі, Литві та інших країнах.

Вавельський замок – історичний центр стародавньої столиці Польщі – Кракова. Це гармонійний ансамбль готичних, ренесансних та барокових споруд, що з'явилися протягом чотирьох століть. Він височить на високому пагорбі над Віслою, у долині якої розкинулися квартали старого міста. До Вавеля веде по-середньовічному вузька вулиця Каноніча, що майже вся забудована ренесансними та бароковими будинками XVI-XVII ст. Крутою стежкою піднімаємося до замку, над яким височать вежі кафедрального собору. Через головні ворота – Браму Вазів – виходимо на широкий, вимощений кам'яними плитами двір. Його оточують численні замкові споруди, зі східної сторони за господарським корпусом видно королівський палац, збудований у 1502-1533 роках архітекторами Франциськом Флорентійцем, Бенедиктом з Сандоміжа і Бартоломео Береччі. Окрасою палацу є чудовий ренесансний двір оточений триярусними галереями, з яких верхня утворена топкими колонами, що поставлені одна на одну. Це надає галереї виняткової легкості.

З північної сторони замку стоїть великий готичний кафедральний собор, збудований у 1320-1364 роках. Собор не раз добудовувався і перебудовувався. У наші дні це – складна багатостильова споруда з бароковим завершенням. Кілька капел виходять фасадами у двір замку, і серед них – дивної краси Зигмунтова капела, її побудував у 1517-1533 роках архітектор Бартоломео Береччі. Капела квадратна в плані, однією стороною виходить на південний неф собору. Композиційно вона повторює схему восьмерика на четверику. Фасад зі сторони двору розчленовано пілястрами з капелюрами, стіни декоровано прямокутними та ромбічними фільонками. Спокійний і простий фасад завершується

1 2
(Сторінка 1 з 2)